Fasadų šiltinimas ir renovacija

Statant naujus pastatus, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas fasado šiltinimui. Siekiant sumažinti šildymo sąskaitas ir taupyti šilumą, svarbiausias vaidmuo atitenka šilumą sulaikančiam pastato sluoksniui. Ši medžiaga apsaugo pastato sienas nuo temperatūrinių svyravimų, o dėl to ilgėja atitvarų tarnavimo laikas, garai kondensuojasi šiltinamojoje medžiagoje. Fasadas tradiciškai sudaro didžiausią išorinį pastato plotą, tad tinkamai neapšiltintas sudaro didelius šilumos nuostolius. Dėl šios priežasties su šiltinimu susijusius darbus reikia atlikti kruopščiai ir laikantis visų šiltinimo medžiagų gamintojų rekomendacijų bei instrukcijų.

Naujausi mūsų atlikti namų šiltinimo darbai:

Fasadų šiltinimas ir medžiagų pasirinkimas

fasadas

Šiltinimui naudojamos medžiagos nuolat tobulėja, tad jei prieš keletą dešimtmečių šilumos izoliacijai naudotos pjuvenos grimzta užmarštin. Pasirinkti tinkamiausias šiltinimo medžiagas ir tinkamus sprendimus padės fasado ir renovacijos specialistai, tačiau būtina žinoti esminius skirtumus, kuriuos lemia fasado šiltinimo tipas: iš vidaus, iš išorės arba užpildant oro tarpą sienoje. Fasadą šiltinant iš išorės geriausiai užblokuojami šalčio tiltai, užtikrinama apsauga nuo drėgmės, temperatūros svyravimų, kritulių poveikio, grybelio ar pelėsio formavimosi. Ir, žinoma, taip apšiltintas fasadas puikiai išsaugo šilumą patalpose nemažindamas jų ploto.

Šiltinant iš išorės, fasadas gali būti vėdinamas ar tinkuojamas. Pirmuoju atveju vyksta natūrali ventiliacija, iš šiltinamosios medžiagos greičiau išgaruoja drėgmė. Vasarą toks fasadas sustabdo šilumą, o žiemą saugo nuo kritulių. Šio tipo fasadą patogu montuoti, todėl darbai trunka trumpiau. Jis pasižymi gera garso izoliacija, bet svarbu tinkamai tvirtinti fasado šiltinamąją medžiagą, išlaikyti 40-100 mm ventiliacinį tarpą, kuris užtikrina oro srauto judėjimą fasado paviršiuje. Tvirtinimo klaidos arba fasado netolygumas lemia visų ventiliuojamo fasado privalumų praradimą.

Tinkuojamas fasadas kainuos pigiau, jį sudaro trys sluoksniai: termoizoliacinis, armuotasis ir apsauginis. Pirmasis sluoksnis yra skirtas fasado šiltinimui, antras – sukibimui tarp šiltinamosios medžiagos ir dekoratyvinio sluoksnio, trečiasis sluoksnis – apsauginis-dekoratyvinis, skirtas šiltinimo medžiagos apsaugai nuo atmosferos reiškinių bei temperatūrinių svyravimų. Sluoksniai turi derėti tarpusavyje pagal įvairius parametrus. Prastai įrengus fasadą ar parinkus netinkamą tinką, veikiant krituliams, oro taršai, susidaro pelėsis, kuris itin pavojingas sveikatai. Užpildant oro tarpą sienoje termovata, užtikrinama gera fasado termoizoliacija bet kokio tipo namams. Termovata yra ypač sandari, laidi vandens garams, pasižymi gera garso izoliacija, ją naudojant nereikia papildomų išlaidų pastoliams. Putos yra labai kibios, todėl puikiai tinka bet kokiems paviršiams dengti. Tačiau renkantis tokį fasado šiltinimo būdą reikia turėti omenyje, kad tai gana brangus bei specialios įrangos reikalaujantis būdas.

Vidinis fasadas itin aktualus senamiestyje ar kultūros paveldo zonose, kur galioja tam tikri ribojimai. Šiltinant iš vidaus reikalinga labai gera ventiliacija, patalpos santykinė drėgmė neturi viršyti 60 proc., kaupiantis drėgmei gali susidaryti pelėsis, tačiau tai sprendžiama pasirenkant atitinkamas medžiagas šiltinimui. Pagrindinis šio šiltinimo būdo minusas – patalpų ploto sumažėjimas.

Kodėl reikia atlikti fasado šiltinimą?

Priklausomai nuo pasirinktos šiltinimo medžiagos, skiriasi ir jos tarnavimo laikas. Bėgant metams medžiagų savybės keičiasi, todėl šilumos izoliacija tampa nebe tokia efektyvi. Kad atėjo metas pagalvoti apie namų renovaciją indikuoja išaugusios šildymo sąskaitos, patalpose juntama žemesnė temperatūra, skersvėjai ir kt.

Fasado šiltinimas – tai statybos darbų etapas, kurį būtina atlikti atsakingai ir kokybiškai. Kadangi šildyti namus yra labai brangu, todėl suprantama, jog visi nori turėti šiltus, energetiškai efektyvius namus. Taip šildymo išlaidos bus mažesnės, nepriklausomai nuo to, kokį šildymo būdą bepasirinksite. Renovacijos metu fasado šiltinimas yra atliekamas kruopščiai ir kokybiškai. Gali būti dedamas papildomas šiltinamosios medžiagos sluoksnis arba senasis pakeičiamas nauju. Namų renovacija yra ilgalaikė investicija, kuri ilgainiui atsipirks mažesnėmis šildymo sąskaitomis. Atsipirkimo laikotarpis yra individualus ir priklauso nuo namo izoliacinių savybių, fasado būklės bei šiltinimui naudojamų medžiagų ir jų sluoksnio. Vis dėlto siekiant padidinti seniau statyto pastato energetinį efektyvumą, renovacija yra vienintelė išeitis.

Be to, namų renovacija yra puiki priežastis atnaujinti ir namo fasadą. Taigi, jei svarstote apie fasado kosmetinį remontą, verta pagalvoti, ar neverta sujungti fasado šiltinimo ir renovacijos darbų – taip sutaupysite ir galėsite džiaugtis ne tik puikia fasado estetika, bet ir mažesnėmis šildymo sąskaitomis. Kalbant apie fasado šiltinimo medžiagos pasirinkimą, nėra taip svarbu, ar tai akmens vata, ar polistireninis putplastis, neoporas, geoporas ir t. t., jie visi atlieka tą pačią funkciją. Tačiau reikia suprasti tai, kad apšiltinus namą polistirenu, uždarome visas poras, todėl reikia spręsti ventiliacijos problemą. Jeigu šiltiname fasadą akmens vata, kuri turi savybę kvėpuoti, tuomet dengiame ją silikoniniu dekoratyviniu tinku, kadangi jis taip pat praleidžia orą. Taip gauname mikrokvėpavimą ir malonesnę atmosferą namo viduje. Svarbu, kad šiltinimo darbai būtų atlikti sandariai, laikantis gamintojo rekomendacijų. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad smeigės kuriomis tvirtinama šiltinimo medžiaga, yra šalčio tiltelis, todėl reikėtų tvirtinti tik pastato kontūrus, kampus. Fasado šiltinimo plokštės turi būti gerai priklijuotos prie pastato sienų, o smeigės yra papildomas tvirtinimas.

Mūsų specializacija: ventiliacinių, tinkuojamųjų fasadų įrengimas. Fasadų šiltinimas ir renovacija. Atliekame fasadų šiltinimus įvairiomis kokybiškomis medžiagomis: klinkerinės plytos, fasadinės plokštės, struktūrinis tinkas, plytelės. Jei jums reikalinga išsamesnė konsultacija, nedvejokite ir susisiekite su mumis!