Atliekamų darbų detalizacija

betonavimo darbaibetonavimo darbai

Betonavimo darbai

Atliekami visi jums reikalingi betonavimo darbai: grežtiniai pamatai, rostverkai, sienos, perdangos, rygeliai, kolonos, betoninės gindys. Atliekant betonavimo darbus labai svarbu kokybiškai juos atlikti, kitu atveju remontas gali būti labai brangus. Kadangi betonas turi savybę greitai kietėti, stingti, todėl prieš betonavimą svarbu parinkti geras oro sąlygas, arba tinkamai pasirūpinti betono priežiūra, apsaugoti nuo lietaus, saulės ar vėjo. Šiuo metu idividualiems namams dažniausiai įrenginėjami gręžtiniai poliniai, pamatai. Tai yra specialia technika grunte grežiamos angos į jas montuojami armatūros karkasai, galiausiai pilamas betonas. Jie populiariausi, kadangi yra tvirti, o ir kaina jų mažesnė nei juostinių surenkamų. Kadangi į žemę yra įleidžiamas 250 – 350 mm diametro polius (tai priklauso nuo grunto tvirtumo jūsų sklype), o ne montuojami į žemę pamatiniai blokai. Jeigu įvertinsit betono kiekį atliekant juostinius ir grežtinius polius, pastebėsit nemažą skirtumą, kuris ir įtakoją kainą.
Kalbant apie individualaus namo perdenginio pasirinkimą, reikėtų paminėti, kad ir surenkamos ir betonuojamos perdangos yra tvirtos ir patikimos. Tiesiog surenkama perdanga montuojasi ant dviejų galų, o betonuojama ant visų nešančių sienų, o tai leidžia paskirstyti vienodai apkrovą visom sienom, bei surišą namą. Žinoma šis variantas 20-30% brangesnis.

Mūro darbai

Atliekame mūro darbus iš įvairių tipų blokelių ir plytų keramzitbetonio, keramikinių, Silikatinių, Akyto betono. Pasirenkant iš kokių blokelių ar plytų mūryti namą, reiktų atkreipti dėmesį į šiluminės varžos, tvirtumo, sandarumo savybęs, kadangi jos visų skirtingos. Pirmiausia norėčiau paminėti, kad plytų mūras yra atliekamas jau  nuo senų laikų ir yra sandarus ir tvirtas, todėl laikoma, kad plytų mūros sienos yra geras konstrukcinis sprendimas. Kalbant apie blokelių mūrą reikia pabrėžti, kad  blokelių vertikalios siūlės dažniasiai jungiasi tiesiog ant jungčių, netepant klijų ar skiedinio. Todėl  blokelis vienas prie kito turi gerai prisiglausti kad nebūtų tarpo. Kiekvienas blokelių gamintojas turi savo gaminio mūryjimo technologiją, jos griežtai reikia laikytis, kad mūras būtų sandarus ir tvirtas. Taippat atliekant mūro darbus svarbu, naudoti termoizoliacinius kalkinius mūro mišinius. Šiuo metu dažnai mūryjami tiesiog cementiniu skiediniu, tačiau toje vietoje kur siūlė atsiranda šalčio tiltelis, todėl būtiną į cemnetinį skiedinį įmaišyti negesintų kalkių, taip gausite plastišką, termoizoliacinį mišinį ir išvengsite šalčio tiltelių. Norint turėti šiltą namą, patartina naudoti akyto betono blokelių mūrą, kadangi akytas betonas tai yra silikatas su oro kapsulėm ir turi gerą šiluminę varžą. Taip jie trapūs, tačiau yra specialūs tvrtinimai į šiuos blokelius.

Kalbant apie kaminų sistemas norėčiau pasakyti, kad anksčiau buvo populiarūs tiesiog silikatinių plytų mūro kaminai į vidų montuojant nerudyjančio plieno vamzdį, jį apšiltinant. Šiuo metu rekomenduojame naudoti surenkamas “Fibo‘ „ Shiedel“, „Brata“ kaminų sistemas. Kaminas mūryjamas iš keramzitbetonio blokelių į vidų montuojamas šamotinio vamzdis klijuojant specialiais klijais, bei jį apšiltinant. Svarbu pasirinkti patikimą kaminų sistemą, kadangi daug gaisrų atsitinka, būtent, dėl kamino defektų.

Stogų dengimas

Atliekame įvairių stogų dengimo darbus. Mažaaukščių pastatų statyboje dažniausiai naudojami šlaitiniai arba sutabdinti stogai. Šlaitiniai stogai atliekami montauojant medienos karkasą, bei dengiant įvairių tipų dangą: betonines – keramines čerpes, plieninę, bituminę. Sutabdintų stogai atliekami šiltinant polistireniniu putplasčiu arba akmens vata, bei įrenginat prilydomą dangą. Jeigu norite, kad stogas ilgiau tarnautų reiktų pasirinkti kokybišką prilydomą dangą.

Fasadų šiltinimas 

Fasadai yra skirstomi į ventiliuojamus ir tinkuojamus. Ventiliuojami fasadai įrengiami šitaip – ant pastato lauko sienų tvirtinamas specialaus metalinis ar medinis karkasas, į karkasą muontuojamos šiltinimo akmens vatos plokštės, o palikus 30-40 mm ventiliacijos tarpą muontojamos įvairios fasadinės plokštės, kasetės. Šis fasadų įrengimo būdas, labiausiai tinka renovujamiems seniems pastatams, kadangi dėl ventilacijos tarpo galima išlyginti esamo pastato nelygumus. Tinkuojami fasadai atliekami polistireno ar akmens vatos plokštes klijuojant prie pastato išorinių sienų, papildomai jas smeigiuojant. Paskui šiltinimo plokštės armuojamos armavimo tinkleliu ir specialiu mišiniu, šiam sluoksniu gerai išdžiūvus atliekamas dekoratyvinis tinkavimas, arba klinkerinių plytelių klijavimas. Būtina žinoti jeigu planuojate klijuoti klinkerines plyteles, tuomet reiktų armavimo sluoksnį įrengti 6 mm storio, bei smeigiuoti per armavimo sluoksnį. Tinkuojami fasadi yra ekonomiškesni už ventiliuojamus

Statybos objektų techninė priežiūra

Vykdant pastato statybos darbus užsakovas turėtų pasisamdyti techninį prižiūrėtoją. Kuris atlikdamas savo tiesiogines pareigas tikrins ar rangovas atlieka darbus taip kaip to reikalauja statybos techninis reglamentas, bei gamintojo rekomendacijos. Techninis prižiūrėtojas tikrina atliktų darbų kiekius, mastą, taippat ar rangovas nenukrypo nuo projekto ar naudoja statyboms projekte numatytas sertifikuotas medžiagas.